сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 33
home Вести

Најнова вест: Авион боинг 737 веќе два часа кружи над Скопје, не може да слета на аеродромот поради силниот ветер

Најнова вест: Авион боинг 737 веќе два часа кружи над Скопје, не може да слета на аеродромот поради силниот ветер

Авион боинг 737 веќе два часа кружи над Скопје, не може да слета на аеродромот поради силниот ветер

Авион Боинг 737-752 кој требаше да слета во Скопје, а доаѓа од Истанбул, Турција не може да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер. Авионот во моментов веќе два часа кружи во воздух помеѓу Велес и Кавадарци, објави телевизијата ТВ21.

Најнови вести

Коронавирус