сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 54
home Вести

Најмногу заразени во Скопје и Куманово: Од кои градови се македонските граѓани кои имаат коронавирус?

Најмногу заразени во Скопје и Куманово: Од кои градови се македонските граѓани кои имаат коронавирус?

Во изминатите 24 часа, регистрирани се 29 нови случаи, позитивни на коронавирусот.

По градови: Скопје – 15, Куманово -7, Прилеп – 1, Струга 3 и Кочани – 3.

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 599 лица. Според местото на живеење, досега случаи на Ковид -19 се регистрирани во:

Скопје – 254
Куманово – 128
Дебар – 49
Штип-20
Прилеп –34
Тетово – 29
Струга – 28
Велес – 10
Битола –6
Охрид –3
Кавадарци – 2
Гостивар – 4
Гевглелија – 4
Струмица – 2
Крива Паланка- 3
Радовиш -4
Крушево – 2
Кочани – 17

Коронавирус