сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 40
home Вести

НАЈМЛАДИОТ ПОЧИНАТ ИМАЛ САМО 30 ГОДИНИ – сите лица се починати во болнички услови

НАЈМЛАДИОТ ПОЧИНАТ ИМАЛ САМО 30 ГОДИНИ – сите лица се починати во болнички услови

Во последните 24 часа се направени 1.967 тестирања, а регистрирани се 154 нови случаи.

Пријавени се 12 починати лица: 10 починати лица од Скопје (90г, 90г, 82г, 74г, 73г, 73г, 71г, 67г, 67г и 53г), по едно починато лице од Штип (84г) и Валандово (30г).

Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

Коронавирус