среда, 2. декември 2020. Вести денес: 191
home Вести

Најладно во Лазарополе, најмногу снег во Маврово

Најладно во Лазарополе, најмногу снег во Маврово

Висината на снежната покривка изутринава во Маврови Анови изнесува 27 сантиметри, 25 во Тополчани, 23 во Пожаране, 18 во Лазарополе, 16 сантиметри во Битола, 15 во Прилеп, 13 в Крушево, 9 во Ѓуриште, 8 во Берово и 5 сантиметри во Крива Паланка.

Најниски температури се измерени во Лазарополе – 10, -9 во Маврово, -7 во Битола, -5 во Тетово, Охрид и Претор, -4 во Прилеп, Берово и Крушево.

Коронавирус