четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 230
home Вести

Најголем број од новозаболените се од Скопје, се очекува состанок на Комисијата за заразни болести

Најголем број од новозаболените се од Скопје, се очекува состанок на Комисијата за заразни болести

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје.

Истите извори посочија дека од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, најголем број се од Скопје.

Поради големиот број заразени, се очекува Комисијата за заразни болести да одржи состанок во проширен состав.

Парламентарни избори 2020