вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 163
home Вести

Најчевска: Со „тивка истрага“ да се утврди дали и други обвинители од СЈО биле вмешани во „Рекет“

Најчевска: Со „тивка истрага“ да се утврди дали и други обвинители од СЈО биле вмешани во „Рекет“

Обвинителите на СЈО да паузираат додека не се провери нивна индиректна или директна вмешаност во „Рекет“, порачува универзитетската професорка Мирјана Најчевска во интервју за ТВ 24.

Според професорката, која беше исклучително активна во Шарената револуција, четири години подоцна, СЈО не ги исполнило очекувањата, а Јанева ниту од далеку не била лицето кое требало да биде избрано за бескомпромисно да се бори со криминало.

Коронавирус