недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 35
home Вести

Најчевска: Ако Џаферовски Ласкова и Адеми се најдобриот избор за министер за култура, тогаш јас ќе барам настап како балерина во театар

Најчевска: Ако Џаферовски Ласкова и Адеми се најдобриот избор за министер за култура, тогаш јас ќе барам настап како балерина во театар

Ако, Аднан Џаферовски, Цветанка Ласкова и Едмонд Адеми се најдобриот избор за министер за култура, тогаш јас ќе барам платен настап како балерина во Народниот театар. Јас секогаш ќе бидам подобра балерина отколку тие министри за култура (па и за било што ако веќе станува збор за квалитети, вештини, знаење и способност), напиша на својот Фејсбук профил активистката Мирјана Најчевска по информациите што протекоа во јавноста за тоа кои се потенцијалните кандидати за нов министер за култура.

Коронавирус