понеделник, 26. август 2019. Вести денес: 2
home Вести

Најавени три телевизиски дуели меѓу Силјановска Давкова и Пендаровски

Најавени три телевизиски дуели меѓу Силјановска Давкова и Пендаровски

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски.

Утре ќе се соочат на телевизија Телма.

Во четврток, телевизиски дуел ќе се одржи на МРТ со почеток од 20:15 часот.

Канал 5 соопштува дека ќе биде домаќин и на ТВ дуелот на кандидатите за претседател што влегоа во вториот круг, во емисијата „Само вистина“ на 2 мај, четврток, со почеток во 18:45.