вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Вести

Најавена комеморација за Билјана Беличанец

Најавена комеморација за Билјана Беличанец

Драмски театар информира за комеморацијата на Билјана Беличанец.

-Комеморацијата по повод прераната смрт на нашата Билјана Беличанец ќе се одржи во вторник (9.4.) во 10:00 часот во Драмски театар Скопје, информираат од Драмски театар.

Коронавирус