четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 236
home Вести

Над 60 нови случаи со коронавирус, еден починат

Над 60 нови случаи со коронавирус, еден починат

Повеќе од 60 нови случаи со Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа во државава, а еден пациент е починат, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје.

Посочија дека од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, најголем број се од Скопје.

Повеќе информации за состојбата со Ковид-19 во земјава се очекува да соопшти министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата во 15 часот.

Парламентарни избори 2020