петок, 4. декември 2020. Вести денес: 100
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Вести

Над 500 прекршоци за едно деноноќие за неносење заштитна маска

Над 500 прекршоци за едно деноноќие за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.07.2020 година) на територијата на Република Македонијa по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус