среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 156
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Националниот ден на Власите – 23 Мај, неработен за припадниците на влашката етничка заедница

Националниот ден на Власите – 23 Мај, неработен за припадниците на влашката етничка заедница

Националниот ден на Власите, 23 мај (понеделник), е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија им го честитаат Националниот ден на Власите.

Коронавирус