вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Националната арена може да се вика „Тоше Проески“

Националната арена може да се вика „Тоше Проески“

Националната арена „Филип Втори“ ќе биде прекрстена и ќе го носи името на легендата на поп музиката Тоше Проески, неофицијално потврдиле од Владата за Плусинфо.

Како што пишуваат, од АД за изградба и стопанисување со станбен и со деловен простор (АДСДП), потврдија дека поднеле иницијатива до Владата за преименување на стадионот.

Оттаму додаваат дека за тоа како ќе биде преименувана Арената ќе се одлучува на Илинденска.

Најнови вести

Коронавирус