недела, 5. декември 2021. Вести денес: 34
home Вести

На Тито Беличанец му се допаѓа статусот на Тричковски да се јаде хумус од мртви Евреи (ФОТО)

На Тито Беличанец му се допаѓа статусот на Тричковски да се јаде хумус од мртви Евреи (ФОТО)

Бранко Тричковски, долгогодишен гласноговорник на Зоран Заев, повторно излегува јавно со брутален говор на омраза.

Овој пат тој со омраза и антисемитизам “удри“ по министерката Рашела Мизрахи.

Неколкумина истомисленици, воглавно јавни поддржувачи на СДСМ стиснаа “лајк“ или насмеано смајли.

Меѓу оние на кои им се допаѓа статусот на Тричковски да се јаде хумус од мртви Евреи е и професорот Тито Беличанец.

Беличанец е познат по тоа што неодамна побара суспензија за целата ракометна репрезентација, бидејќи ја пееја македонската песна „Бисер балкански“. Исто така, јавно бараше и да се пука кон народот по случувањата на 27-ми април 2017-та во македонското Собрание.

 

 

Коронавирус