понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

На Табановце за излез од државава се чека по половина час- внимавајте на овие патни правци

На Табановце за излез од државава се чека по половина час- внимавајте на овие патни правци

На граничниот премин Табановце за излез од државата се чека по 30 минути. На останатите гранични премин нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат попладнево од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони, а посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

-На Регионалниот пат Р2133, делница Куманово – Опае ќе се изведуваат асфалтерски работи, поради што ќе се изврши затворање на сообраќајот од денеска до 31 јули, среда, во времетраење од 09:00 до 18:00 часот, информираат од АМСМ.

Коронавирус