среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

На Табановце за излез од државава се чека до 45 минути – еве каква е состојабата на останатите гранични премини

На Табановце за излез од државава се чека до 45 минути – еве каква е состојабата на останатите гранични премини

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце времето на чекање за излез од државата е 30 до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти вечерва АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Најнови вести