четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

На Табановце уапсен Србин баран со меѓународна потерница

На Табановце уапсен Србин баран со меѓународна потерница

На 08.07.2018 година на Граничниот премин „Табановце“ при влез во Р.Македонија поради распишана меѓународна потерница од страна на Интерпол Букурешт, со цел негова екстрадиција во Романија, од слобода бил лишен С.М.(55) од Р. Србија.

Истиот бил предаден во Основното јавно обвинителство Куманово и Основниот Суд-Куманово за понатамошна постапка.

loading...