среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

На Табановце се чека до 45 минути

На Табановце се чека до 45 минути

На ГП Табановце попладнево се чека 30 – 45 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.