петок, 10. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

На граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила се чека од 15 до 20 минути за излез од државата.

На останатите гранични премини, според информациите на Авто мото сојузот на Македонија, нема подолги задржувања од македонска страна за влез и излез од државата.

Од АМСм информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Парламентарни избори 2020