недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 87
home Вести

На „советот од Порошенко“ дека не е важно како гласаат граѓаните, туку како се бројат гласовите, Заев со потврден одговор: Да, да, да, да (ВИДЕО)

На „советот од Порошенко“ дека не е важно како гласаат граѓаните, туку како се бројат гласовите, Заев со потврден одговор: Да, да, да, да (ВИДЕО)

Руските комедијанти кои во телефонски разговор го насамарија Зоран Заев, претставувајќи му се како Петро Порошенко и Јенс Столтенберг, му даваат „совет“, на македонскиот премиер.

Првиот разговор е објавен во август, непосредно пред референдумот во Македонија, а во разговорот, „Порошенко“ му посочува мисла од Сталин на Заев: Не е важно како гласаат граѓаните, важно е како се бројат гласовите.

Во продолжение транскрипт од преведниот разговор, како и дел од видеото:

Руски комедијант: Како што вели еден од нашите политичари: -Не е важно како гласаат граѓаните, важно е како се бројат гласовите.

Заев: Да, да, да, да…

Руски комедијант: Се надевам дека овој совет ќе ви помогне?!

Заев: Да ќе ми помогне, сигурно!

Најнови вести

Коронавирус