среда, 23. септември 2020. Вести денес: 173
home Вести

На Шапка 76 сантиметри снег

На Шапка 76 сантиметри снег

На Попова Шапка наврнаа 76 сантиметри снег. Висината на снежната покривка во Маврови Анови е 56 сантиметри, 42 Лазарополе, 26 Крушево, 15 Пожаране, 9 во Битола и 6 во Претор и Тетово.

Најниски температури имаше синоќа на Попова Шапка -3 Попова Шапка,-2 Лазарополе, -1 Маврово, Крушево, 0 Тетово, Претор, Дебар, Пожаране, 1 Охрид, Битола, Прилеп, Тополчани, 3 Скопје, Крива Паланка, Берово, Куманово, 4 Ѓуриште, 5 Гевгелија, 6 Штип, Демир Капија, 8 Струмица, Дојран.

Коронавирус