среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 130
home Вести

На сајтот на Пендаровски сега стои „Северна Македонија”

На сајтот на Пендаровски сега стои „Северна Македонија”

ИТ-администраторите во моментов вршат промена на интернет страницата на кабинетот на новоизбраниот претседател на државата, Стево Пендаровски.

Досега впишано е новото уставно име „Република Северна Македонија“.

До денеска се уште стоеше старото име на државата и стариот претседател.

Инаугурацијата на Пендаровски се случи во неделата.

Коронавирус