петок, 20. мај 2022. Вести денес: 148
home Вести

На Рускоска не и е интересен „Рекет“, прати замена за испрашувањето на обвинителката Стефанова

На Рускоска не и е интересен „Рекет“, прати замена за испрашувањето на обвинителката Стефанова

Обвинителката за организиран криминал Вилма Рускоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Рекет“. Наместо неа сведокот Лиле Стефанова го испитува обвинителката Гордана Смаѓоска од нејзиното обвинителство. Комантарот по социјалните мрежи е дека на Рускоска не и е интересен случајот, затоа што во него нема функционери на ВМРО-ДПМНЕ за кои секогаш и по секоја цена наоѓа време.

Денеска, за промена, присутен е и адвокатот на Јанева, Ирена Фрчкоска, но не и другиот бранител Дељо Кадиев. Поради нив, судењето се долагаше два пати.

Најнови вести

Коронавирус