недела, 5. декември 2021. Вести денес: 91
home Вести

На овој патен правец сообраќајот е во прекин во двата правци

На овој патен правец сообраќајот е во прекин во двата правци

Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод – село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта, посочуваат од АМСМ, се одвива по суви коловози. (МИА)

Коронавирус