петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 49
home Вести

На овој автопат казнети се 65 возачи за брзо возење

На овој автопат казнети се 65 возачи за брзо возење

Сообраќајната полиција вчера на автопатот Скопје-Велес санкционирала 65 возачи за брзо возење, од нив 14 возеле со 50 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Од МВР соопштија дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ЕУРО 2020

Македонија