четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 43
home Вести

На овие патни правци вечерва издадена забрана за движење!

На овие патни правци вечерва издадена забрана за движење!

Поради врнежите од снег попладнево воведена е забрана и на сообраќајот за тешки товарни возила на превојот Ѓавато и Барбарос.

Од 18.30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос и од 18.50 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато.

ЕУРО 2020

Македонија