сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 23
home Вести

На овие два гранични премини и утрово гужва – колони возила го фаќаат „последниот воз“ пред стапување на сила на новите мерки (ФОТО)

На овие два гранични премини и утрово гужва – колони возила го фаќаат „последниот воз“ пред стапување на сила на новите мерки (ФОТО)

На граничните премини и денеска гужва.

Граѓаните имаат уште малку време да искористат да заминат на одмор без да треба да приложуваат негативен ПЦР тест за влез и излез од земјава кој ќе се применува од први септември.

Денеска редици колони повторно има на граничниот премин „Богородица“ од македонска страна за влез во соседна Грција.

Слична е ситуацијата и на граничниот премин „Ќафасан“ за влез во Албанија.

Видео снимки од камерите во живо можете да погледнете ТУКА.

Коронавирус