понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 157
home Вести

„На народот му е преку глава од глупостите и лагите на Заев, Македонија со него само губи- време е за оставка“

На народот му е преку глава од глупостите и лагите на Заев, Македонија со него само губи, време е за оставка. Зоран Заев пред 2 години нè убедуваше дека ги затворил сите отворени прашања со соседите, а сега кажува дека проблем се корењата. Кога Заев нè лажел тогаш или сега?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев тврдеше дека договорот со Бугарија е најдобар, а сега гледаме дека сака да прави нов, кој ги негира јазикот, идентитетот и историјата на Македонија.

Зоран Заев работи лошо и на штета на народот.

Заев кажа дека ќе ја воведе таканаречената зелена такса која ќе значи покачување на цената на горивата за нови 4.13 денари.

Зголемувањето на цената на горивата ќе значи зголемување на цените на цела низа производи во чие производство се користат горивата, ќе се зголеми цената и на транспортните услуги и трошоците на земјоделците.

Заев ќе собере 54 милиони евра годишно од зелената такса, а ќе остави илјадници семејства со проблеми во егзистенцијата.

Време е да им ставиме крај на поделбите на Заев и СДСМ, на граѓани од прв и втор ред. Македонија за сите луѓе, подвлекуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус