понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 115
home Вести

На младата Ања мора да и се пресади ново срце: Потребна е наша помош!

На младата Ања мора да и се пресади ново срце: Потребна е наша помош!

На штипјанката Ања Минова која беше хоспитализирана во клиниката „Жан Митрев“ потребно ѝ е да и се пресади срце на клиника во странство и за тоа се потребни средства.

-Ања беше сместена во „Жан Митрев клиника“, поради тоа што се наоѓаше во животна опасност. Единствено таму ја имаше соодветната апаратура за подобрување на нејзината состојба. Средствата за успешно да се изврши третаманот беа собрани и таа е доведена во стабилна состојба. Но, тоа не е доволно за Ања нормално да функционира надвор од клинички услови, нашата борба ќе продолжи со оперативен зафат во странска држава и ќе го спасиме животот на Ања. Мораме да верувма до крај и нема да се откажеме. Се молиме од срце за срце за Ања“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

Броеви за донации

Т-Мобиле 143 131

ВИП 143 463

 Хуманитарна сметка 300081000002132

Извор Е-МАГАЗИН

Коронавирус