четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

На места слаб дожд, од утре стабилно време со натпросечни температури

На места слаб дожд, од утре стабилно време со натпросечни температури

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно понекаде со сончеви периоди, на места со слаб дожд особено во планинските региони. Ќе дува слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 6, а дневната од 9 до 16 степени.

Во Скопје, умерено до значително облачно со слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 4, а дневната ќе достигне до 13 степени.

Од среда следува период на стабилно и претежно тивко време со натпросечни дневни температури и со појава на магла по котлините во утринските часови. Утринските температури ќе бидат во интервал од околу нулата до 5 степени.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија