сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

На избирачко место во Лојане гласањето би можело да продолжи и по 21:00 часот

На избирачко место во Лојане гласањето би можело да продолжи и по 21:00 часот

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување на гласањето и по 21 часот. Неофицијално, Алсат дознава дека времето на гласање ќе биде продолжено за 1 час и 20 минути. Општо, во Куманово гласањето се одвива според правилата, одoutивот на гласање досега достигна околу 40 проценти.

Коронавирус