четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ЛЕКАРИ И СЕСТРА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУСОТ – еве каква е нивната состојба

НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ЛЕКАРИ И СЕСТРА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУСОТ – еве каква е нивната состојба

Откако пред десетина дена, на Клиниката за нефрологија беа заразени повеќе од 20 вработени истовремено, сега телевизија 24 пренесува дека тројца лекари и една медицинска сестра од инфективното одделение во Скопје се позитивни на коронавирусот.

Како што информираат, сите се со полесни симптоми и се на домашно лекување.

Министерството за здравство информира дека моментално нема нов кластер на заболени од коронавирусот на скопските клиники.

ЕУРО 2020

Македонија