сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 54
home Вести

На граничниот премин „Богородица” ќе биде поставена табла со Северна Македонија

На граничниот премин „Богородица” ќе биде поставена табла со Северна Македонија

На граничниот премин „Богородица” кај Гевгелија денеска ќе  биде поставена табла со новото уставно име на државата, информираат од Царинската управа.

Новото име, Република Северна Македонија стапи на сила од вчера со пристигнувањето на Вербалната нота од грчкото МНР и објавувањето во Службен весник. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус