недела, 26. септември 2021. Вести денес: 86
home Вести

На ГП Табановце се чека 40 минути, на ГП Богородица половина час

На ГП Табановце се чека 40 минути, на ГП Богородица половина час

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце времето на чекање (влез и излез) од државата е околу 40 минути, а на ГП Богородица (излез) околу 30 минути, информира АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Коронавирус