сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 130
home Вести

На Езерото во Стрежево риболовци уловија сом со големина од 40 килограми (ФОТО)

На Езерото во Стрежево риболовци уловија сом со големина од 40 килограми (ФОТО)

На рекреативната зона „Акумулација Стрежево“ денес е уловен импресивен примерок на сом со големина од близу 40 килограми, а Фејсбук страната „ЈП Стрежево“- Рекреативна зона „Акумулација Стрежево“ им честиташе на риболовците.

-Честитки до успешните рекреативни риболовци и благодарност до жителите на село Лера кои ни ги испратија фотографиите, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Коронавирус