недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 89
home Вести

На Детската клиника заѕвоне ѕвончето – малата Ана победи во две големи битки! (ВИДЕО)

На Детската клиника заѕвоне ѕвончето – малата Ана победи во две големи битки! (ВИДЕО)

На Детската клиника вчера малата Ана победи во две големи битки – го победи коронавирусот и малигната болест.

Нема поголема радост кога мајка си го гушка оздравеното дете ❤ особено ако станува збор за една опасница Ана, која како од шега отепа една Корона и една досадна малигна болест. Денеска сите на Универзитетска Клиника за детски болести потпевнуваа “Браво Ана – браво Ана ” ! Епа, навистина браво Ана, стои во Фејсбук објавата на Детска Клиника.

ЕУРО 2020

Македонија