среда, 18. мај 2022. Вести денес: 7
home Вести

На Буково остатоци од кашест снег на коловозот

На Буково остатоци од кашест снег на коловозот

На планинскиот превој Буково наместа има остатоци од кашест снег на коловозот, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Во северните, западните и југозападните делови од државата сообраќајот се одвива по влажни коловози, а во останатите делови коловозите се наместа влажни.

Коронавирус