понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 66
home Вести

На бугарскиот европратеник му смета и „11 Октомври“: Зошто на Заев му треба оваа антибугарска провокација сега?

На бугарскиот европратеник му смета и „11 Октомври“: Зошто на Заев му треба оваа антибугарска провокација сега?

Бугарскиот европратеник од редовите на партијата на Борисов и еден од највлијателните политичари во соседна Бугарија, Андреј Ковачев смета дека и празнувањето на 11 октомври е антибугарска провокација.

-Зошто на Заев му треба оваа антибугарска провокација сега???
Србин уби Бугарин, татко на три деца и роднина на Дамјан Груев. Ова се нарекува „народно востание“ и се слави секоја година! Лагите и антибугарската идеологија немаат место во ЕУ!, пишува во својата Фејсбук објава Ковачев.

Защо е нужна на Заев тази антибългарска провокация точно сега??? Един сърбоман убива в гръб един българин, баща на три…

Gepostet von Andrey Kovatchev am Sonntag, 11. Oktober 2020

Коронавирус