понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 114
Во живо

Протест во Свети Николе- „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Вести

На Боки 13 му зеле дури 71 вреќа полни со облека

На Боки 13 му зеле дури 71 вреќа полни со облека

Сашко Дуковски адвокатот на Бојан Јовановски рече дека против неговиот клиент ОЈО немало докази и дека Боки 13 е невино обвинет во оваа постапка. Нагласи дека не се знае кој, зошто и како ги направил видео снимките во овој случај, пишува Слободен Печат.

– Не е доволно на хартија да напишете претпоставено влијание. Нема да дојдеме до пресуда бидејќи нема докази во овој случај. Се што се презентира е резултат на јавен линч. Ова е прв пат во Македонија за мислење на обвинител да има цела постапка – рече Дуковски.

Тој за второто кривично дело перење пари против неговиот клиент рече дека ОЈО тврдело дека со земените пари наводно купувал гардероба.

– На мојот клиент ОЈО му зеле дури 71 вреќа со гардероба. Обвинителот сака да каже дека тоа било купено во период кога делото било сторено. Ќе докажеме дека таа гардероба е купена во 2013, а не во 2017 и 2018 година – рече Дуковски.

Коронавирус