понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 164
home Вести

На „Богородица“ и „Табановце“ се чека до половина час

На „Богородица“ и „Табановце“ се чека до половина час

На граничните премини Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути, додека на другите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Авто мото сојузот на Македонија во информацијата објавена утринава соопштува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.