вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

На анкетата на Телма гласале над 113%: Колку е релевантна истата?!

На анкетата на Телма гласале над 113%: Колку е релевантна истата?!

Телевизија Телма објави анкета, помеѓу остантото, и за рејтингоит на политичарите. И, до тука се би било во ред доколку сите гласови, заедно, би стасале до најмногу 100% од гласачите во анкетата.

Но, на Телма тоа не им било доволно, па кога ставале бројки, дошле до дури над 113%.

Она што не е јасно е кој добил 13% повеќе од можните 100%?! Освен тоа, сигурно не се гласало само за овие четири политичари, туку и за некој друг па овие 113% стануваат уште по апсурдни.

Најнови вести

Коронавирус