среда, 8. јули 2020. Вести денес: 260
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

На 70 лица им се издадени решенија за изолација, регистриран 461 прекршок за неносење заштита на лице

На 70 лица им се издадени решенија за изолација, регистриран 461 прекршок за неносење заштита на лице

Во текот на изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 потпишале изјави за самоизолација.

Како што информира МВР, полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што се евидентирани две кои не ја почитувале мерката.

За неносење заштита на лице регистриран е 461 прекршок.

Парламентарни избори 2020