петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

На 37 % преброени гласови, ВМРО-ДПМНЕ води со над 10.000 гласови

На 37 % преброени гласови, ВМРО-ДПМНЕ води со над 10.000 гласови

Според досега обработените резултати од денешното гласање, во големо водство е ВМРО-ДПМНЕ. Партијата има освоено 109.670 гласови. СДСМ освоила 99.447 гласови. Од 37 % преброени гласови ДУИ има освоено 25.148 гласови, додека Алијанса за Албанците 19.599 гласови.

Извор на овие податоци кои ги објави Сител е ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус