сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

МЗ: Се прават последните технички прилагодувања на веб страната за пријавување за вакцина

МЗ: Се прават последните технички прилагодувања на веб страната за пријавување за вакцина

Министерството за здравство информира дека во моментов се прават последните технички прилагодувања на веб-страницата преку која граѓаните ќе можат да се пријавуваат со изразување заинтересираност за вакцинација против КОВИД-19. Штом се овозможи целосна функција на веб-страницата, ќе информираме повторно.

ЕУРО 2020

Македонија