среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

МВР за нападот на Златев

МВР за нападот на Златев

Министерството за внатрешни работи во денешниот билтен на дневни настани информира за нападот на новинарот Љупчо Златев.

-На 24.07.2020 околу 00.40 часот во СВР Скопје, Љ.З.(28) од Кавадарци пријавил дека околу 00.10 часот, во угостителски објект во Скопје, му биле упатувани закани и бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.