вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 230
home Вести

МВР: Во изолација нови 336 лица, заштитна маска не носеле 633

МВР: Во изолација нови 336 лица, заштитна маска не носеле 633

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 336 лица им се издадени решенија за изолација, а 175 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што евидентирани се четири лица кои не ја почитувале мерката за изолација.

Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 633 прекршоци.

Најнови вести

Локални избори 2021