петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

МВР со важно известување: Во понеделник и вторник изменет режим на сообраќај поради официјална посета на делегација

МВР со важно известување: Во понеделник и вторник изменет режим на сообраќај поради официјална посета на делегација

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 10 и 11.05.2021 (понеделник и вторник), поради официјална посета на странска делегација на Република Македонија, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на градот Скопје.

За таа цел, Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните – учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициските службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај.

Коронавирус