среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 100
home Вести

МВР со важен апел до родителите: Добивме сериозни информации за „Тик Ток“

МВР со важен апел до родителите: Добивме сериозни информации за „Тик Ток“

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија и Израел се забележани повици за самоповредување на малолетни лица.

-МВР апелира до граѓаните, особено до родителите да обрнат внимание на активностите на своите деца на социјалните мрежи. Спорeд досегашните сознанија, вакви повици нема од профили на наша територија ниту од околните држави, но апелираме на будност и надзор со цел да се избегнат било какви несакани случувања, велат од Министерството.

Коронавирус