четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 90
home Вести

МВР со детали по пријавата за бомба во ТВ Сител

МВР со детали по пријавата за бомба во ТВ Сител

Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа во 21 часот било пријавено дека непознато лице се јавило во телевизија „Сител“ и кажало оти во студиото има подметнато експлозивна направа.

На местото на настанот се упатиле полициски службеници и екипи од Единицата за антитероризам, по што била извршена евакуација на вработените.

– По извршениот преглед и увид било констатирано дека се работи за лажно пријавување, наведува Министерството за внатрешни работи во редовниот Билтен.