сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 45
home Вести

МВР со демант: Не сме запирале автобуси со симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ

МВР со демант: Не сме запирале автобуси со симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ

Демант, Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лажните вести што вечерва ги шират одредени интернет портали за наводни блокади и вонредни технички прегледи на автобуси кои носат симпатизери на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид. Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека станува збор за класични лаги и манипулации. Ниту има блокади ниту било какви технички прегледи туку станува збор за класична лага, соопштија од МВР.

Коронавирус